Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, je obľúbenou destináciou pre všetkých, ktorí hľadajú oddych, relax a zábavu. Vďaka svojej jedinečnej geotermálnej vode, ktorá je svojím zložením podobná vode Mŕtveho mora, poskytuje kúpalisko nielen príjemné chvíle strávené vo vode, ale aj blahodarné účinky na ľudský organizmus.

História kúpaliska

Prvý vrt v obci Podhájska sa realizoval v roku 1973. Z hĺbky 1900 m sa začala pod silným tlakom chrliť približne 80 °C horúca voda s obsahom jódu. Vďaka tomu miestne obyvateľstvo vybudovalo prvé bazény a postupne sa areál rozrastal. Významný rozvoj kúpaliska nastal po prechode vlastníctva na obec v roku 1991. Odvtedy prebehli viaceré rekonštrukcie a rozšírenia, ktoré z kúpaliska vytvorili moderné rekondično-relaxačné centrum.

Termálne kúpalisko Podhájska
Termálne kúpalisko Podhájska

Letná turistická sezóna

Počas leta je návštevníkom k dispozícii areál o rozlohe 12 ha s 9 bazénmi s geotermálnou i úžitkovou vodou. Teploty vody sa pohybujú od 18 °C do 40 °C. Nechýbajú ani tobogany, prírodné soláriá, športoviská, predajné stánky a široká ponuka gastronomických služieb. Letná sezóna trvá obvykle od júna do septembra a denná kapacita kúpaliska je 5500 osôb.

Zimná turistická sezóna

V zime sú v prevádzke bazény relaxačného komplexu s geotermálnou vodou, ochladzovací bazén, krytý plavecký bazén a bazény wellness centra Aquamarin. Návštevníci si môžu zakúpiť hodinový alebo celodenný vstup a majú prístup do všetkých vnútorných a vonkajších bazénov zimného areálu. Zimná sezóna trvá od októbra do apríla.

Termálne kúpalisko Podhájska
Termálne kúpalisko Podhájska

Blahodarné účinky geotermálnej vody

Geotermálna voda v Podhájskej je silne mineralizovaná a svojím zložením sa vyrovná kvalite Mŕtveho mora. Pomáha ľuďom s problémami s prieduškami, dýchacími cestami, lieči dnu, stimuluje štítnu žľazu, doliečuje zlomeniny a zmierňuje bolestivé stavy chrbtice. Poskytuje úľavu aj ľuďom trpiacim na reumatizmus, cievne a kĺbové ochorenia. Voda je tiež považovaná za zázrak pre ľudí s kožnými ochoreniami, keďže zmierňuje svrbenie a zápalové procesy.

Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska ponúka kompletný relax

Termálne kúpalisko Podhájska ponúka návštevníkom kompletný relax a nezabudnuteľný zážitok. Okrem bazénov s termálnou a úžitkovou vodou tu nájdete aj wellness centrum, relaxačný komplex, ubytovanie a stravovacie služby. Vďaka blahodarným účinkom geotermálnej vody si tu na svoje prídu nielen tí, ktorí hľadajú oddych a zábavu, ale aj ľudia s rôznymi zdravotnými problémami.

Termálne kúpalisko Podhájska
Termálne kúpalisko Podhájska