Botanická záhrada SPU, Nitra

Botanická záhrada SPU, Nitra

Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre je miestom, kde sa snúbi krása prírody s vedeckým výskumom. Táto zelená oáza v srdci univerzitného areálu ponúka návštevníkom možnosť oddýchnuť si od každodenného zhonu a ponoriť sa do fascinujúceho sveta rastlín.

Rastlinné zbierky z celého sveta

Botanická záhrada sa môže pochváliť bohatými zbierkami rastlín z rôznych kútov sveta. V rozľahlom parku nájdete druhy flóry mierneho pásma, ktoré sú zoskupené do spoločenstiev s dôrazom na ich systematické zaradenie a ekologické zvláštnosti. Okrem toho sa tu nachádza aj impozantná kolekcia tropických a subtropických rastlín, pestovaných v skleníkoch s regulovanými podmienkami.

Botanická záhrada SPU, Nitra
Botanická záhrada SPU, Nitra

Vzácne exempláre a úžitkové rastliny

Vďaka zberovým expedíciám do exotických krajín, ako sú Ekvádor, Peru a Nikaragua, sa podarilo získať vzácne exempláre orchideí a bromélií. Botanická záhrada sa tiež venuje zbierke úžitkových rastlín a poľných plodín, vrátane rôznych druhov zeleniny, ovocných drevín, viniča a koreninových rastlín. Za zmienku stojí najmä unikátna zbierka odrôd jabloní a starých krajových odrôd ovocia.

Workshopy pre nadšencov záhradníctva

Pre záujemcov o praktické zručnosti v oblasti záhradníctva ponúka Botanická záhrada SPU v Nitre sériu workshopov. Či už sa chcete naučiť aranžovať kytice, zosádzať kvetinové nádoby alebo získať vedomosti o rozmnožovaní rastlín, nájdete tu workshop šitý na mieru vašim potrebám. Cena závisí od materiálovej náročnosti konkrétneho kurzu.

Botanická záhrada SPU, Nitra
Botanická záhrada SPU, Nitra

Vivárium – domov plazov

Súčasťou Botanickej záhrady je aj Univerzitné vivárium, ktoré slúži predovšetkým na výchovno-vzdelávacie účely. Návštevníci tu môžu obdivovať rôzne druhy plazov a dozvedieť sa viac o ich chove a starostlivosti. Vivárium ponúka aj tematické prednášky a poradenskú činnosť pre záujemcov o tieto fascinujúce zvieratá.

Oáza pokoja a krásy

Botanická záhrada SPU v Nitre je ideálnym miestom pre všetkých milovníkov prírody a záhradníctva. Či už hľadáte inšpiráciu, nové vedomosti alebo len pokojné miesto na relax, táto zelená oáza vás určite nesklame. Neváhajte a príďte sa ponoriť do čarovného sveta rastlín!

Botanická záhrada SPU, Nitra
Botanická záhrada SPU, Nitra